logo
Ајде На Одмор

Mai apartments

Грција , Касандра , Полихроно

Опис на објект

Mai luxury apartments – комплетно нови луксузни апартмани во Полихроно, Грција. Оваа прекрасна вила е сместена само на 50 метри од плажа, нудејќи неверојатна комбинација на комфор и природна убавина. Луксузно дизајниран и опремен овој објект е идеален за вашето опуштање и задоволство. Локација: Се наоѓа на само 50м. од плажа, во непосредна близина на центарот. Сместување: Високо приземје и прв кат: трикреветни ,четирикреветни и петкреветни студиa. Клима уредот е вклучен во цената. Пешкири и хигиенски средства нема во сместувачките капацитети. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

Содржини на објект

Wi-Fi интернет
Wi-Fi интернет
Двор
Двор
Клима уред
Клима уред

Опис на Аранжман


Цените се однесуваат на наем на апартман/студио за 7 ноќевања.
Цените се изразени во евра во денарска противвредност: 1€ = 62 денари.
Задолжителна доплата за туристичка такса 1,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот).

- Клима уредот е вклучен во цената.
- Пешкири и хигиенски средства нема во сместувачките капацитети.
- Во склоп на објектот има Wi-Fi интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да ви гарантира со сигурност).

Превозот се доплаќа:
► Возрасен: 45€ повратен / 35€ еден правец
► Деца од 2-12 години: 35€ повратен / 25€ еден правец
► Деца до 2 години: бесплатно (без седиште)

- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде што може да се паркира автобус.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
- Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10€ по лице.
- Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

Напомена:
- Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години.
- Сместувањето во апартманите и студијата е во 14:00 часот (по локално време).
- Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 часот (по локално време).
- Секоја направена штета се плаќа на лице место.
- За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите.
- Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
- Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени.
- Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани, одобруваме 7% попуст.
- За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор плаќањето е на 9 рати.
- За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс, во спротивно резервацијата е неважечка.
- Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање.
- Задолжително патничко осигурување.

Приговори и поплаки:
- Во случај на неадекватно сместување или кој било друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице.
- Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде е склучен Договорот за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овaа програмa.
- Напомнуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени предвид или разгледани.
- Организаторот не презема одговорност за исправноста на патните документи.
- Ве молиме во случај на каков било инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода…), да се обратите на надлежните институции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции. За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
- Цените може да се коригираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
- Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
- Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од оваа програма при склучување на договорот за патување.
прикажи повеќе
7 ноќи
199€

Сместување - заминување

Sun 07, Jul - Sun 29, Sep

Гости

4 возрасни - 0 деца - 0 бебиња
Возрасни
4
Деца
Год 2 - 15
0
Бебиња
Год 0 - 1.99
0

Достапни простории

Апартман број 104
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Високо приземје
749

11 Aug, 2024 - 18 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 104, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 206
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
749

11 Aug, 2024 - 18 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 206, еден брачен кревет, опремена кујна и дополнително легло (фотелја на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 104
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Високо приземје
529

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 104, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 105
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Високо приземје
529

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 105, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 204
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
529

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 204, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 205
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
529

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 205, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 206
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
529

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 206, еден брачен кревет, опремена кујна и дополнително легло (фотелја на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 105
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Високо приземје
429

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 105, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 106
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Спрат: Високо приземје
449

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман (3+2) број 106, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и 2 дополнителни легла (фотелја на спуштање и кревет-кауч од 160 цм), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 203
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
429

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 203, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 204
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
429

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 204, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 205
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
429

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 205, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 206
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
429

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 206, еден брачен кревет, опремена кујна и дополнително легло (фотелја на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 105
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Високо приземје
359

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 105, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 202
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
359

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 202, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 203
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
359

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 203, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 106
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Спрат: Високо приземје
249

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман (3+2) број 106, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и 2 дополнителни легла (фотелја на спуштање и кревет-кауч од 160 цм), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 102
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Високо приземје
199

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 102, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 103
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Високо приземје
199

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 103, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 104
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Високо приземје
199

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 104, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 105
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Високо приземје
199

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 105, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 106
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Спрат: Високо приземје
209

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман (3+2) број 106, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и 2 дополнителни легла (фотелја на спуштање и кревет-кауч од 160 цм), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 202
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
199

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 202, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 203
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
199

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 203, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 204
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
199

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 204, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 205
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
199

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 205, еден брачен кревет и еден единечен во спалната соба, опремена кујна и дополнително легло (кревет на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен
Апартман број 206
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
199

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман (3+1) број 206, еден брачен кревет, опремена кујна и дополнително легло (фотелја на спуштање), тоалет, тераса, телевизор, клима уред, фен