logo
Ајде На Одмор

Голден Бич

Грција , Ситонија , Метаморфозис

Опис на објект


Хотел Голден Бич е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис.
Од едната страна е опколен со борова шума, а од другата страна со море што го прави овој комплекс совршен склоп за релаксирање и одмор.

Хотелот располага со 47 соби:
- 3-креветни „Economy“ соби кои се наоѓаат на приземје и немаат поглед кон море (брачен + eдинечен кревет)
- 3-креветни „Standard“ соби кои се наоѓаат на кат и имаат страничен или директен поглед кон море (брачен + единечен кревет)
- 4-креветни „Family Standard“ соби кои се наоѓаат на спрат со поглед на море или базен (брачен + 2 единечни кревети во иста соба)
- 4-креветни „Family Suite“ соби кои се со страничен или директен поглед кон море (брачен + 2 единечни кревети во различна соба)

Секоја соба има балкон и е опремена со фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi интернет, телевизор и тоалет.

Хотелот има главен ресторан, бар, базен со чадори и лежалки на базенот (бесплатни за гостите), детско катче и сопствена плажа со бич бар кој е со доплата.

Лежалките на плажата се со конзумација.

Хотелот е на услуга полупансион на база на шведска маса:
- Појадок, 08:00-10:00 часот
- Вечера, 18:30-21:00 часот

Содржини на објект

Рецепција
Рецепција
Wi-Fi интернет
Wi-Fi интернет
Ресторан
Ресторан
Базен
Базен
Приватна плажа и лежалки
Приватна плажа и лежалки
Клима уред
Клима уред
Бар
Бар
Лифт
Лифт
Содржини за деца
Содржини за деца

Опис на Аранжман


Цените се однесуваат за услуга полупансион за 7 ноќевања.
Цените се изразени во евра во денарска противвредност: 1€ = 62 денари.

► Прво дете од 0 до 11,99 години во 3-креветна „Economy“ или „Standard“ соба со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО
► Второ дете до 5,99 години во 3-креветна „Standard“ соба без легло - БЕСПЛАТНО
► Прво и второ дете од 0 до 11,99 години во 4-креветна „Family“ или „Suite“ соба со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО
► Трето дете до 5,99 години во 4-креветна „Family“ или „Suite“ соба без легло - БЕСПЛАТНО
► Трет и четврт возрасен над 12 години - плаќаат по 60% од стандардната цена за возрасно лице

Напомени и услови:
- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
- Возрасни: 45€
- Деца од 2 до 12 години: 35€
- Деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

- Туристичка такса е 3 € на ден по соба и се плаќа на лице место.
- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот.
- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот и во соба.
- Сместување во собите е по 15:00 часот по локално време, а напуштање е до 10:00 часот по локално време.
- За уплатени два последователни термини (7+7 ноќевања) одобруваме вкупен попуст од 5% (попустите не се комбинираат со актуелните промоции).

- Појадок, 08:00-10:00 часот на база на шведска масa
- Вечера, 18:30-21:00 часот на база на шведска маса
прикажи повеќе
7 ноќи
580€

Сместување - заминување

Sat 13, Jul - Sat 28, Sep

Достапни простории

Апартман број DIONISOS
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Поглед: Кон море
1020

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен „Family Suite“ апартман
Студио број ZEUS
Тип: Студио
Број на кревети: 4
980

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветно „Family Standard“ студио „Zeus“
Апартман број AFRODITA
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Поглед: Кон море
Спрат: Трет
1100

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман со една спална соба
Апартман број DIONISOS
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Поглед: Кон море
880

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен „Family Suite“ апартман
Апартман број AFRODITA
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Поглед: Кон море
Спрат: Трет
960

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман со една спална соба
Апартман број DIONISOS
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Поглед: Кон море
820

07 Sep, 2024 - 14 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен „Family Suite“ апартман
Студио број ZEUS
Тип: Студио
Број на кревети: 4
780

07 Sep, 2024 - 14 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветно „Family Standard“ студио „Zeus“
Апартман број AFRODITA
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Поглед: Кон море
Спрат: Трет
900

07 Sep, 2024 - 14 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман со една спална соба
Апартман број DIONISOS
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Поглед: Кон море
720

14 Sep, 2024 - 21 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен „Family Suite“ апартман
Студио број ZEUS
Тип: Студио
Број на кревети: 4
680

14 Sep, 2024 - 21 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветно „Family Standard“ студио „Zeus“
Апартман број AFRODITA
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Поглед: Кон море
Спрат: Трет
800

14 Sep, 2024 - 21 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман со една спална соба
Апартман број DIONISOS
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Поглед: Кон море
620

21 Sep, 2024 - 28 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен „Family Suite“ апартман
Студио број ZEUS
Тип: Студио
Број на кревети: 4
580

21 Sep, 2024 - 28 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветно „Family Standard“ студио „Zeus“
Апартман број AFRODITA
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Поглед: Кон море
Спрат: Трет
700

21 Sep, 2024 - 28 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман со една спална соба