logo
Ајде На Одмор

Вила Ангелики

Грција , Касандра , Пефкохори

Опис на објект

Локација: Се наоѓа на само 30 метри од плажа, во непосредна близина на центарот. Сместување: Прв и втор спрат - 3-креветни студија, 4-креветни и 5-креветни апартмани. Интернетот e достапен од 10 јуни до 20 септември. Вилите немаат сопствен паркинг. 4-креветни и 5-креветни апартмани - опремена кујна со два единечни кревети, одделна спална соба со два или три единечни кревети, бања, телевизор и две тераси. 3-креветно студио - три единечни кревета, опремена кујна, телевизор, бања и две тераси. Клима уредот се доплаќа на лице место - 5€ на ден. Пешкири и хигиенски средства нема во сместувачките капацитети. Во склоп на објектот има W-Fi интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да ви гарантира со сигурност).

Содржини на објект

Wi-Fi интернет
Wi-Fi интернет
Клима уред
Клима уред

Опис на Аранжман


Цените се однесуваат на наем на апартман/студио за 7 ноќевања.
Цените се изразени во евра во денарска противвредност: 1€ = 62 денари.
Задолжителна доплата за туристичка такса 1,5€ по соба на ден (се плаќа во објектот).

Превозот се доплаќа:
► Возрасен: 45€ повратен / 35€ еден правец
► Деца од 2-12 години: 35€ повратен / 25€ еден правец
► Деца до 2 години: бесплатно (без седиште)

- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде што може да се паркира автобус.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
- Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10€ по лице.
- Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

Напомена:
- Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години.
- Сместувањето во апартманите и студијата е во 14:00 часот (по локално време).
- Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 часот (по локално време).
- Секоја направена штета се плаќа на лице место.
- За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите.
- Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
- Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени.
- Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани, одобруваме 7% попуст.
- За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор плаќањето е на 9 рати.
- За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс, во спротивно резервацијата е неважечка.
- Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање.
- Задолжително патничко осигурување.

Приговори и поплаки:
- Во случај на неадекватно сместување или кој било друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице.
- Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде е склучен Договорот за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овaа програмa.
- Напомнуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени предвид или разгледани.
- Организаторот не презема одговорност за исправноста на патните документи.
- Ве молиме во случај на каков било инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода…), да се обратите на надлежните институции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции. За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
- Цените може да се коригираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
- Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
- Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од оваа програма при склучување на договорот за патување.
прикажи повеќе
7 ноќи
179€

Сместување - заминување

Sun 07, Jul - Sun 29, Sep

Гости

2 возрасни - 0 деца - 0 бебиња
Возрасни
2
Деца
Год 2 - 15
0
Бебиња
Год 0 - 1.99
0

Достапни простории

Студио број 1
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Прв
509

18 Aug, 2024 - 25 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 1 на прв спрат со 3 единечни кревети, споена кујна, 2 балкони
Апартман број 2
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Спрат: Прв
599

18 Aug, 2024 - 25 Aug, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман број 2 на прв спрат, со 5 единечни легла, 1 спална и 2 легла во кујната, 2 балкони
Апартман број 6
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
579

18 Aug, 2024 - 25 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 6 на втор спрат, 4 единечни легла, 1 спална, 2 легла во кујна, 2 балкони
Студио број 8
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Втор
509

18 Aug, 2024 - 25 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 8 на втор спрат со 3 единечни кревети, споена кујна, 2 балкони
Апартман број 3
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
519

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 3 на први спрат, 4 единечни легла, 1 спална, 2 легла во кујна, 2 балкони
Апартман број 6
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
519

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 6 на втор спрат, 4 единечни легла, 1 спална, 2 легла во кујна, 2 балкони
Студио број 8
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Втор
449

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 8 на втор спрат со 3 единечни кревети, споена кујна, 2 балкони
Студио број 1
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Прв
389

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 1 на прв спрат со 3 единечни кревети, споена кујна, 2 балкони
Апартман број 2
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Спрат: Прв
469

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман број 2 на прв спрат, со 5 единечни легла, 1 спална и 2 легла во кујната, 2 балкони
Студио број 5
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Втор
389

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 5 на втор спрат со 3 единечни кревети, споена кујна, 2 балкони
Апартман број 6
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
449

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 6 на втор спрат, 4 единечни легла, 1 спална, 2 легла во кујна, 2 балкони
Апартман број 7
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Спрат: Втор
469

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман број 7 на втор спрат со 5 единечни легла, 1 спална и 2 легла во кујната, 2 балкони
Студио број 8
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Втор
389

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 8 на втор спрат со 3 единечни кревети, споена кујна, 2 балкони
Апартман број 2
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Спрат: Прв
389

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман број 2 на прв спрат, со 5 единечни легла, 1 спална и 2 легла во кујната, 2 балкони
Студио број 4
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Прв
309

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 4 на прв спрат со 3 единечни кревети, споена кујна, 2 балкони
Апартман број 7
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Спрат: Втор
389

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман број 7 на втор спрат со 5 единечни легла, 1 спална и 2 легла во кујната, 2 балкони
Студио број 8
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Втор
309

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 8 на втор спрат со 3 единечни кревети, споена кујна, 2 балкони
Апартман број 2
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Спрат: Прв
299

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман број 2 на прв спрат, со 5 единечни легла, 1 спална и 2 легла во кујната, 2 балкони
Студио број 4
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Прв
219

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 4 на прв спрат со 3 единечни кревети, споена кујна, 2 балкони
Апартман број 6
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
279

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 6 на втор спрат, 4 единечни легла, 1 спална, 2 легла во кујна, 2 балкони
Апартман број 7
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Спрат: Втор
299

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман број 7 на втор спрат со 5 единечни легла, 1 спална и 2 легла во кујната, 2 балкони
Студио број 1
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Прв
179

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 1 на прв спрат со 3 единечни кревети, споена кујна, 2 балкони
Апартман број 2
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Спрат: Прв
239

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман број 2 на прв спрат, со 5 единечни легла, 1 спална и 2 легла во кујната, 2 балкони
Апартман број 3
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
219

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 3 на први спрат, 4 единечни легла, 1 спална, 2 легла во кујна, 2 балкони
Студио број 4
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Прв
179

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 4 на прв спрат со 3 единечни кревети, споена кујна, 2 балкони
Студио број 5
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Втор
179

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 5 на втор спрат со 3 единечни кревети, споена кујна, 2 балкони
Апартман број 6
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
219

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 6 на втор спрат, 4 единечни легла, 1 спална, 2 легла во кујна, 2 балкони
Апартман број 7
Тип: Апартман
Број на кревети: 5
Спрат: Втор
239

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 5-креветен апартман број 7 на втор спрат со 5 единечни легла, 1 спална и 2 легла во кујната, 2 балкони
Студио број 8
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Втор
179

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 8 на втор спрат со 3 единечни кревети, споена кујна, 2 балкони