logo
Ајде На Одмор

Nautica

Грција , Касандра , Пефкохори

Опис на објект


Вила Наутика (поранешна Вила Филоксенија) е лоцирана на околу 100 метри од морето и песочната плажа, во најубавиот дел на Пефкохори.

Студијата кои се наоѓаат на првиот и вториот спрат од куќата се реновирани пред летото 2017 година.
Тие се со комплетно опремени кујни, телевизори, сопствен тоалет, клима и интернет, кои се вклучени во цената.
Терасите се свртени кон улицата, или кон внатрешниот двор.

Содржини на објект

Wi-Fi интернет
Wi-Fi интернет
Клима уред
Клима уред

Опис на Аранжман


Цената се однесува за наем на апартман за 2, 3 или 4 лица.
Цените се изразени во евра во денарска противвредност: 1€ = 62 денари.

Напомени и услови:
- Цената за автобуски превоз изнесува:
- За возрасни - 3.100 денари (50€)
- За деца до 11,99 години - 2.480 денари (40€)

- Термините се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
- За патниците кои користат организиран превоз тргнувањето од Скопје е во 3:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, а состанок на групата е во 2:30 часот.
- Агенцијата – организатор на патувањето го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување, ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.
- Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжителном, не е вклучено во цената на аранжманот.
- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
- Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
- Сместување во собите е од 14:00-15:00 часот, а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време.
- За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.
- Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
- Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,5€ на ден по студио/ апартман.
- Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци.
- Агенцијата не може и нема да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда
- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
- Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување. Недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата агенција.
Цените се објавени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вклучен превоз.
Цените се изразени во евра во денарска противвредност: 1€ = 62 денари.

Напомени и услови:
За патниците кои нема да користат организиран превоз, од цената се одбива 20€ од целосната-вкупната сума.
- Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица.
- Цената за автобуски превоз изнесува:
- За возрасни - 3.100 денари (50€)
- За деца до 11,99 години - 2.480 денари (40€)

- Термините се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
- За патниците кои користат организиран превоз тргнувањето од Скопје е во 3:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, а состанок на групата е во 2:30 часот.
- Агенцијата – организатор на патувањето го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување, ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.
- Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжителном, не е вклучено во цената на аранжманот.
- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
- Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
- Сместување во собите е од 14:00-15:00 часот, а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време.
- За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.
- Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
- Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,5€ на ден по студио/ апартман.
- Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци.
- Агенцијата не може и нема да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда
- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
- Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување. Недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата агенција.
прикажи повеќе
7 ноќи
278€

Сместување - заминување

Sun 07, Jul - Sun 29, Sep

Гости

2 возрасни - 0 деца - 0 бебиња
Возрасни
2
Деца
Год 2 - 15
0
Бебиња
Год 0 - 1.99
0

Достапни простории

Студио број 2
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
595

11 Aug, 2024 - 18 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 2
Студио број 9
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
595

11 Aug, 2024 - 18 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 9, две регуларни и едно помошно легло
Студио број 10
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
595

11 Aug, 2024 - 18 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 10, брачен кревет и помошно легло
Студио број 11
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
595

11 Aug, 2024 - 18 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 11, брачен кревет и помошно легло
Студио број 2
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
595

18 Aug, 2024 - 25 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 2
Студио број 3
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
595

18 Aug, 2024 - 25 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 3
Студио број 6
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
490

18 Aug, 2024 - 25 Aug, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 6
Студио број 7
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
490

18 Aug, 2024 - 25 Aug, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 7
Студио број 9
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
595

18 Aug, 2024 - 25 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 9, две регуларни и едно помошно легло
Студио број 10
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
595

18 Aug, 2024 - 25 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 10, брачен кревет и помошно легло
Студио број 11
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
595

18 Aug, 2024 - 25 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 11, брачен кревет и помошно легло
Студио број 12
Тип: Студио
Број на кревети: 4
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
665

18 Aug, 2024 - 25 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветно студио број 12, брачен кревет, единечен кревет и помошно легло
Студио број 1
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
455

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 1
Студио број 2
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
560

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 2
Студио број 3
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
560

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 3
Студио број 4
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
560

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 4
Студио број 5
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
455

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 5
Студио број 6
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
455

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 6
Студио број 7
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
455

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 7
Студио број 8
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
455

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 8
Студио број 9
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
560

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 9, две регуларни и едно помошно легло
Студио број 10
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
560

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 10, брачен кревет и помошно легло
Студио број 11
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
560

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 11, брачен кревет и помошно легло
Студио број 12
Тип: Студио
Број на кревети: 4
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
630

25 Aug, 2024 - 01 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветно студио број 12, брачен кревет, единечен кревет и помошно легло
Студио број 2
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
438

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 2
Студио број 3
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
438

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 3
Студио број 4
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
438

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 4
Студио број 8
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
438

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 8
Студио број 9
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
438

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 9, две регуларни и едно помошно легло
Студио број 11
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
438

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 11, брачен кревет и помошно легло
Студио број 12
Тип: Студио
Број на кревети: 4
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
438

01 Sep, 2024 - 08 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветно студио број 12, брачен кревет, единечен кревет и помошно легло
Студио број 1
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
398

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 1
Студио број 2
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
398

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 2
Студио број 3
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
398

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 3
Студио број 4
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
398

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 4
Студио број 5
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
398

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 5
Студио број 7
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
398

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 7
Студио број 8
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
398

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 8
Студио број 9
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
398

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 9, две регуларни и едно помошно легло
Студио број 10
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
398

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 10, брачен кревет и помошно легло
Студио број 11
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
398

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 11, брачен кревет и помошно легло
Студио број 12
Тип: Студио
Број на кревети: 4
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
398

08 Sep, 2024 - 15 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветно студио број 12, брачен кревет, единечен кревет и помошно легло
Студио број 1
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
318

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 1
Студио број 2
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
318

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 2
Студио број 3
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
318

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 3
Студио број 4
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
318

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 4
Студио број 5
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
318

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 5
Студио број 6
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
318

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 6
Студио број 7
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
318

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 7
Студио број 8
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
318

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 8
Студио број 9
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
318

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 9, две регуларни и едно помошно легло
Студио број 10
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
318

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 10, брачен кревет и помошно легло
Студио број 11
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
318

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 11, брачен кревет и помошно легло
Студио број 12
Тип: Студио
Број на кревети: 4
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
318

15 Sep, 2024 - 22 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветно студио број 12, брачен кревет, единечен кревет и помошно легло
Студио број 1
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
278

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 1
Студио број 2
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
278

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 2
Студио број 3
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
278

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 3
Студио број 4
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
278

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 4
Студио број 5
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон улица
Спрат: Прв
278

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 5
Студио број 6
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон градина
Спрат: Прв
278

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 6
Студио број 7
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
278

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 7
Студио број 8
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
278

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветно студио број 8
Студио број 9
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
278

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 9, две регуларни и едно помошно легло
Студио број 10
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
278

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 10, брачен кревет и помошно легло
Студио број 11
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Поглед: Кон градина
Спрат: Втор
278

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветно студио број 11, брачен кревет и помошно легло
Студио број 12
Тип: Студио
Број на кревети: 4
Поглед: Кон улица
Спрат: Втор
278

22 Sep, 2024 - 29 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветно студио број 12, брачен кревет, единечен кревет и помошно легло