logo
Ајде На Одмор

Хотел Лондон

Албанија , Спиле

Опис на објект


Хотел Лондон е хотел со 4 ѕвезди, сместен на мирна локација на само 100 метри од песочната плажа со бројни кафулиња и ресторани.
Хотелот поседува базен каде што можат гостите на хотелот да се релаксираат.
Сопствени чадори и лежалки за базенот и плажата се вклучени во цената.

Хотелот располага со 2-креветни, 3-креветни и 4-креветни соби. Секоја од нив е опремена со фрижидер, телевизор и клима (вклучена во цената).
Појадокот и вечерта на база самопослужување се во ресторанот на хотелот.

Содржини на објект

Wi-Fi интернет
Wi-Fi интернет
Базен
Базен
Приватна плажа и лежалки
Приватна плажа и лежалки
Клима уред
Клима уред
Лифт
Лифт

Опис на Аранжман


Цената се однесува за 7 полупансиони (ноќевање со појадок и вечера) со вклучен автобуски превоз и лежалки на плажа.
Цените се изразени во евра во денарска противвредност: 1€ = 62 денари.

► Деца до 3 години - ГРАТИС (не користи седиште и кревет) - за седиште доплата од 30€
► Деца дo 10 години - плаќаат 50%

- Со сопствен превоз цената се намалува за 15€.

Во цената е вклучено:
- 7 полупансиони (појадок и вечера) на самопослужување
- Лежалки на плажа
- Автобуски превоз од наведената релација
- Туристичка такса

Во цената не е вклучено:
- Во цената не е опфатено патничко осигурување (не е задолжително)
- Во цената не е опфатена станична услуга (Скопје) - 50 денари

Превоз:
Тргнување (прва линија*):
- Скопје (хотел Вип - паркинг) - 5 часот
- Тетово (Веро) - 6 часот
- Гостивар (бензиска пумпа Бунар Петрол) - 6:30 часот
- Кичево (бензиска пумпа Power Petrol) - 7:30 часот
- Струга (бензинска пумпа Бесјани) - 8:30 часот

Тргнување (втора линија*):
- Кочани (суд) - 3:30 часот
- Штип (нова пошта) - 4 часот
- Велес (бензинска пумпа Макпетрол - кружен тек) - 4:45 часот
- Неготино (бензиска пумпа Памела) - 5:40 часот
- Кавадарци (спроти спортска сала) - 6 часот
- Прилеп (бензинска пумпа Лукоил - автопат) - 7 часот
- Битола (бензинска пумпа Лукоил - автопат) - 8 часот
- Охрид (бензинска пумпа Макпетрол - Подмоље) - 9 часот
- Струга (бензинска пумпа Бесјани - Подмоље) - 9 часот
*Напомена за Спиле: За втората линија има трансфер од Драч до Спиле и обратно по истата цена!

- Враќање од Голем - 15:30 часот

Напомена:
- Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 9:00 часот.
- Може да се патува и само со лична карта или пасош.
- По завршување на вашето летување собата треба да се остави како што била при влегувањето. Во случај на настаната штета клиентот ја надоместува штетата кај сопственикот.
- Јачината на сигналот на интернет зависи исклучиво од давателот .
- Фотографиите од сместувањето се од повеќе соби а не се селектирани од една соба.
прикажи повеќе
7 ноќи
620€

Сместување - заминување

Mon 01, Jul - Mon 16, Sep

Гости

2 возрасни - 0 деца - 0 бебиња
Возрасни
2
Деца
Год 2 - 15
0
Бебиња
Год 0 - 1.99
0

Достапни простории

Соба број 1/2 room
Тип: Соба
Број на кревети: 2
750

26 Aug, 2024 - 02 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба
Соба број 1/2 room
Тип: Соба
Број на кревети: 2
750

26 Aug, 2024 - 02 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба
Соба број 1/2 room
Тип: Соба
Број на кревети: 2
620

09 Sep, 2024 - 16 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба
Соба број 1/2 room
Тип: Соба
Број на кревети: 2
620

09 Sep, 2024 - 16 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба
Соба број 1/2 room
Тип: Соба
Број на кревети: 2
620

09 Sep, 2024 - 16 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба