logo
Ајде На Одмор

Мелбурн

Грција , Пиерија , Паралија

Опис на објект


Хотел Мелбурн се наоѓа на 250 метри од плажа.

Располага со 4-креветни апартмани кои се опремени со одвоена спална (со брачен кревет или два одвоени кревети) и кујна во која има дополнително има една или две софи кои се пуштаат и сопствен тоалет.

На најгорниот спрат хотелот има и 2-креветни студија (без кујна) кои имаат сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.

Сите соби располагаат со телевизор, клима уред, Wi-Fi и тераса.

Хотелот поседува и лифт.

Содржини на објект

Рецепција
Рецепција
Wi-Fi интернет
Wi-Fi интернет
Клима уред
Клима уред
Лифт
Лифт

Опис на Аранжман


Цените се однесуваат за пакет-аранжман по лице со вклучени 7 ноќевања и автобуски превоз.
Цените се изразени во евра во денарска противвредност: 1€ = 62 денари.

- За патување со сопствен превоз од цената се намалува 10 евра по лице.

За оние кои имаат гратис сместување потребна е само доплата за превоз и траект:
- 45€ за возрасни
- 35€ за деца до 12 години

- Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.
- Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
- Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

- Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10€ во правец (освен седишта 1 и 2).

- Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6 години.
- Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
- Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

Напомена:
- Сместувањето на првиот ден е по 14:00 часот и одјавувањето на последниот ден е во 09:00 часот.
- Агенцијата не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
- При промена на цените (зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
- Патникот во секој момент може да се откаже од аранжманот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во Општите услови за патување. Истото се прави директно во туристичката агенција.
ПРОМО ЦЕНИ кои се однесуваат за пакет аранжман (7 ноќевања со превоз), трето и четврто лице гратис сместување во апартман!!!

- За патување со сопствен превоз од цената се намалува 10 евра по лице. 

Доплата за превоз:
- 45 евра за возрасни
- 35 евра за деца до 12 години

- Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
- Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
- Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

- Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6 години.
- За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,
- Промо цените се со пресметан попуст и не се одбива за патување со сопствен превоз,
- Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат

- Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
- Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

- Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
- Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
- Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
- ТА Скаут не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
- При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
- Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
- Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.
прикажи повеќе
7 ноќи
260€

Сместување - заминување

Sat 06, Jul - Sat 21, Sep

Гости

2 возрасни - 0 деца - 0 бебиња
Возрасни
2
Деца
Год 2 - 15
0
Бебиња
Год 0 - 1.99
0

Достапни простории

Студио број 102
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Четврт
360

27 Jul, 2024 - 03 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветна (1/2+1) соба број 102 на четврти кат, две стандардни и едно помошно легло (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Апартман број 7
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
440

10 Aug, 2024 - 17 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 7 на втор спрат (спална со брачен кревет и 2 единечни легла во кујна)
Апартман број 9
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
440

10 Aug, 2024 - 17 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 9 на втор спрат
Апартман број 10
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
440

10 Aug, 2024 - 17 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 10 на трет спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Апартман број 11
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
440

10 Aug, 2024 - 17 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 11 на трет спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Апартман број 12
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
440

10 Aug, 2024 - 17 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 12 на трет спрат (спална со брачен кревет и 2 единечни легла во кујна)
Апартман број 13
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
440

10 Aug, 2024 - 17 Aug, 2024

Опис на соба: апартман број 13, брачен кревет во спалната и едно помошно клик-клак легло во другата соба на кое може да спијат максмимум 2 деца
Апартман број 14
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
440

10 Aug, 2024 - 17 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 14 на трет спрат (спална брачен кревет и 2 единечни кревети во кујната)
Апартман број 15
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
440

10 Aug, 2024 - 17 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 15 на трет спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Студио број 101
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
360

10 Aug, 2024 - 17 Aug, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 101 на четврти кат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 103
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
360

10 Aug, 2024 - 17 Aug, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 103 на четврти кат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 102
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Четврт
360

10 Aug, 2024 - 17 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветна (1/2+1) соба број 102 на четврти кат, две стандардни и едно помошно легло (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 104
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
360

10 Aug, 2024 - 17 Aug, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 104 на четврти спрат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 105
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
360

10 Aug, 2024 - 17 Aug, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 105 на четврти кат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Апартман број 2
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
420

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 2 на први спрат (спална со брачен кревет и 2 единечни легла во кујна)
Апартман број 3
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
420

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: апартман број 3, брачен кревет во спалната и едно помошно клик-клак легло во другата соба на кое може да спијат максимум 2 деца
Апартман број 5
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
420

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 5 на први спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Апартман број 6
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
420

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 6 на втор спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Апартман број 7
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
420

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 7 на втор спрат (спална со брачен кревет и 2 единечни легла во кујна)
Апартман број 8
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
420

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: апартман број 8, брачен кревет во спалната и едно помошно клик-клак легло во другата соба на кое може да спијат максмимум 2 деца
Апартман број 9
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
420

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 9 на втор спрат
Апартман број 10
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
420

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 10 на трет спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Апартман број 12
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
420

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 12 на трет спрат (спална со брачен кревет и 2 единечни легла во кујна)
Апартман број 13
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
420

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: апартман број 13, брачен кревет во спалната и едно помошно клик-клак легло во другата соба на кое може да спијат максмимум 2 деца
Апартман број 14
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
420

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 14 на трет спрат (спална брачен кревет и 2 единечни кревети во кујната)
Апартман број 15
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
420

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 15 на трет спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Студио број 103
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
340

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 103 на четврти кат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 102
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Четврт
340

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветна (1/2+1) соба број 102 на четврти кат, две стандардни и едно помошно легло (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 105
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
340

17 Aug, 2024 - 24 Aug, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 105 на четврти кат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Апартман број 3
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
400

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: апартман број 3, брачен кревет во спалната и едно помошно клик-клак легло во другата соба на кое може да спијат максимум 2 деца
Апартман број 5
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
400

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 5 на први спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Апартман број 8
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
400

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: апартман број 8, брачен кревет во спалната и едно помошно клик-клак легло во другата соба на кое може да спијат максмимум 2 деца
Апартман број 9
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
400

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 9 на втор спрат
Апартман број 12
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
400

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 12 на трет спрат (спална со брачен кревет и 2 единечни легла во кујна)
Апартман број 13
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
400

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: апартман број 13, брачен кревет во спалната и едно помошно клик-клак легло во другата соба на кое може да спијат максмимум 2 деца
Апартман број 14
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
400

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 14 на трет спрат (спална брачен кревет и 2 единечни кревети во кујната)
Апартман број 15
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
400

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 15 на трет спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Студио број 101
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
320

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 101 на четврти кат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 102
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Четврт
320

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: 3-креветна (1/2+1) соба број 102 на четврти кат, две стандардни и едно помошно легло (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 104
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
320

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 104 на четврти спрат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 105
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
320

24 Aug, 2024 - 31 Aug, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 105 на четврти кат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Апартман број 3
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
380

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: апартман број 3, брачен кревет во спалната и едно помошно клик-клак легло во другата соба на кое може да спијат максимум 2 деца
Апартман број 4
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
380

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 4 на први спрат (спална брачен кревет и 2 единечни кревети во кујната)
Апартман број 5
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Прв
380

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 5 на први спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Апартман број 6
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
380

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 6 на втор спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Апартман број 7
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
380

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 7 на втор спрат (спална со брачен кревет и 2 единечни легла во кујна)
Апартман број 8
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
380

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: апартман број 8, брачен кревет во спалната и едно помошно клик-клак легло во другата соба на кое може да спијат максмимум 2 деца
Апартман број 9
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
380

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 9 на втор спрат
Апартман број 10
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
380

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 10 на трет спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Апартман број 13
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
380

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: апартман број 13, брачен кревет во спалната и едно помошно клик-клак легло во другата соба на кое може да спијат максмимум 2 деца
Апартман број 14
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
380

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 14 на трет спрат (спална брачен кревет и 2 единечни кревети во кујната)
Апартман број 15
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
380

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 15 на трет спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Студио број 101
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
280

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 101 на четврти кат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 103
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
280

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 103 на четврти кат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 102
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Четврт
280

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветна (1/2+1) соба број 102 на четврти кат, две стандардни и едно помошно легло (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 104
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
280

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 104 на четврти спрат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 105
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
280

31 Aug, 2024 - 07 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 105 на четврти кат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Апартман број 6
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
340

07 Sep, 2024 - 14 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 6 на втор спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Апартман број 7
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
340

07 Sep, 2024 - 14 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 7 на втор спрат (спална со брачен кревет и 2 единечни легла во кујна)
Апартман број 8
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
340

07 Sep, 2024 - 14 Sep, 2024

Опис на соба: апартман број 8, брачен кревет во спалната и едно помошно клик-клак легло во другата соба на кое може да спијат максмимум 2 деца
Апартман број 9
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
340

07 Sep, 2024 - 14 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 9 на втор спрат
Апартман број 10
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Втор
340

07 Sep, 2024 - 14 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 10 на трет спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Апартман број 13
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
340

07 Sep, 2024 - 14 Sep, 2024

Опис на соба: апартман број 13, брачен кревет во спалната и едно помошно клик-клак легло во другата соба на кое може да спијат максмимум 2 деца
Апартман број 15
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
340

07 Sep, 2024 - 14 Sep, 2024

Опис на соба: 4-креветен апартман број 15 на трет спрат (спална со 2 единечни легла и кујна со 2 клик клак легла)
Студио број 102
Тип: Студио
Број на кревети: 3
Спрат: Четврт
260

07 Sep, 2024 - 14 Sep, 2024

Опис на соба: 3-креветна (1/2+1) соба број 102 на четврти кат, две стандардни и едно помошно легло (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Студио број 104
Тип: Студио
Број на кревети: 2
Спрат: Четврт
260

07 Sep, 2024 - 14 Sep, 2024

Опис на соба: 2-креветна соба број 104 на четврти спрат (без кујна) со сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер.
Апартман број 13
Тип: Апартман
Број на кревети: 4
Спрат: Трет
280

14 Sep, 2024 - 21 Sep, 2024

Опис на соба: апартман број 13, брачен кревет во спалната и едно помошно клик-клак легло во другата соба на кое може да спијат максмимум 2 деца