Следниве совети ќе ви помогнат да заштедите на патувањата, а сепак да уживате во нив.
04
мај
Турскиот крајбрежен град Кушадаси е место со прекрасни плажи, луксузни хотели и фантастични историски остатоци од претходните цивилизации.
04
мај
Со богата историја, која извршила разни промени и влијанија, Москва и ден денес претставува величествен град, кој воодушевува голем број туристи со нејзината неодолива архитектура и енергија.
04
мај
Централната прослава се одржува на добро позната улица Шанз-Елизе, а на полноќ, можете да уживате во прекрасното пиротехничко шоу од Ајфеловата кула
04
мај
Низ целиот град, амстердамците пукаат огномети од рано вечерта, до првите утрински зраци.
04
мај