Кога младите се одлучуваат за летување во Грција, единствените грижи се цените на храната, кафето и другите пијалоци во клубовите и кафулињата. Цените на овој остров се исти, па дури и пониски од цените на останатите грчки острови, како на пример најпосетуваните Закинтос и Крф.
30
мај
Живееме на планета полна со прекрасни тропски места кои делуваат како да се отцепиле од рајот, па токму затоа вреди да се заштеди и да се посетат барем неколку од нив.
23
фев
Неверојатни пејзажи, прелевање на златести нијанси и погледи кои ќе ви ги разбранат сите сетила. Доколку сте љубител на есенски патувања, ова се дестинациите кои нема да ве разочараат
10
ное
Не заборавајте дека и додека се капете во вода, постојано треба да имате нанесено лосион со заштитен фактор.
04
мај
Може да се пофали со бујна вегетација, прекрасни плажи, воодушевувачка архитектура, живописни села, ноќен живот...
04
мај